PDP (HRV) monitorius logeris

HRV – Heart Rate Variability (PDP – Pulso Dažnio Pokytis).

Kam tai naudojama? Sporte tai naudojama nustatyti ar organizmas jau atsigavo po krūvio. Va čia ir čia paprastai paaiškinta kas tai ir su kuo valgoma. Trumpai – vienas svarbiausių uždavinių treniruojantis. Nes tik tiksliai žinodamas kurioje kreivės dalyje esi gali išnaudoti superkompensaciją.

Skamba sudėtingai? Nieko panašaus. Tuoj įrodysiu.

Tereikia širdies monitoriaus ir kompiuterio. Šiaip širdies (pulso) monitorius yra toks itin paprastas pasigaminti daiktas. Bet, kadangi aš turėjau (paskandintą per kažkurias varžybas, kai reikėjo plaukt per Nerį) Sigma širdies monitorių – veikiantį, tik kažkur trumpinančiais valdymo mygtukais, tai panaudojau jį. Išlošiau tai, kad procedūros metu nesu pririštas prie kompo laidais, nors maksimalus atstumas nuo resyverio tėra keli metrai.

Taigi, išardau tą Sigma monitorių ir po to kokias dvi dienas rėkauju kaip aš myliu vokiečius ir jų vokišką kokybę – visi reikiami resyverio kontaktai ne tik kad aiškiai matomi, bet ir surašyta kas yra kas. Nereikia jokio reverse-engineering’o, sutaupau marias laiko!

Štai:

GND, +3V ir HR-OUT. Kaip 3V šaltinį naudoju Arduino 3.3V.

Visa paprastutė schema yra tokia:

Trys laidai. Viskas. Sakiau, kad paprasta?

Toliau, planas toks: kadangi širdies monitorius tik bukai atiduoda 1 kai yra pulso pikas ir 0 visais likusiais atvejais, tai sudėtingų spektroanalizių su šituo monitorium padaryti nepavyks, bet pradžiai – gana. Arduino naudoju pertraukimus ir iškart vietoj skaičiuoju tarpus tarp pulso tvinksnių, ką gražiai outputinu į serijinį ryšį, skaitysiu tuos duomenis ir analizuosiu kompiuteriu. Čia irgi viskas ir atrodo tas viskas šitaip:

 
unsigned long duration;

unsigned long last;
unsigned long time1;
unsigned long time2;

void setup() {
  Serial.begin(9600);  

  attachInterrupt(0, hrActive, RISING);

  time1 = millis();
}

void hrActive() {
  time2 = millis();
  last = duration;

  duration = time2 - time1;

  time1 = time2;

  Serial.println(duration);
}

void loop() {

}

Toliau: skaitau šį output’ą su python programyte:

Pradžiai pakanka, matau, kad aš sveikas jaunas vyrutis. Pailsėjęs. Toliau galvoju apie sudėtingesnę analizę ir viską ten. Tyrinėsiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.