senas alus

Masajų:

Šventei dažnai rengiamasi mėnesį. Vienas iš svarbiausių dalykų – alaus darymas. Jis gaminamas iš medaus (senais laikais jį turėjo surinkti patys tėvai, dabar perka iš ndorobų genties prekeivių), vandens, dešrų medžio vaisių ir šaknų ekstrakto. Mišinys supilamas į didžiulį apvalų kalebasą arba kitą medinį indą, pastatomas šalia laužo ir šiltai laikomas tris savaites. Po trijų savaičių sukviečiami tėvo amžiaus grupės vyrai jo paragauti. Jei jis gerai išrūgęs, ceremonija prasideda po trijų dienų.

Bušmenų:

– Pauostykite šių laukinių Kalahario serbentų krūmo lapus arba brendžio lapus. Jie puikiai kvepia, juos naudojame kaip antiseptiką. O uogos yra labai saldžios. Jas užpylę vandeniu, pavirę puode ir viralą palaikę kokias penkias dienas, gauname vietos alkoholį – 17 laipsnių stiprumo! – toliau su dideliu džiaugsmu savo gyvenimo patirtimi dalijosi Rusas.

Eglė Aukštikalnytė Hansen, Mama afrika.

(atmetus kultūrines/kalbines/gyvenimiškas paklaidas (vietiniai mūsuose irgi kartais pareiškia savo “bingo” – kad max įmanomas alaus stiprumas 6 laipsniai) procesą galima įsivaizduoti)

Leave a Reply

Your email address will not be published.