supertėčių alus

Kaip bebūtų į disonansą populiariesiems mitams, bet vykstant procesams nugali ne stipriausias, o labiausiai prisitaikantis. Tai ir mes bandome prisitaikyti išgyvenimui. Modernios visuomeninės tendencijos dabar yra pusfabrikačiai. Modernus DIY yra konstruktorius ir konstruktorius yra modernaus suvokimo maksimumo taškas. Modernios supermamos perka muilą ir gamina iš jo muilą. Modernūs supertėčiai perka automobilį ir gamina iš jo automobilį. Modernūs žmonės tabu paskelbė suvokimą apie daiktų atsiradimą. Daiktai atsiranda parduotuvės lentynose. Viskas. Taškas. Giliau nesikapstom.

Taigi, pristatau jums modernų namų gamybos alų. Tam jums reikės: apynių iš parduotuvės, salyklo iš parduotuvės (šiukštu, neišduosiu, kad salyklą gūdžioje senovėje aludariai darydavo patys – jie kaip ir dinozaurai žuvo, vadinasi buvo silpni), alaus iš parduotuvės, prikaistuvio ir… Ir viskas! Ir tai teatplėš jus nuo mėgiamos šokių laidos varganoms penkiolikai minučių!

Iš eilės: į prikaistuvį suberkite kočėlo galu ant virtuvinio stalo sutraiškytą saują salyklo. Užpilkite vandens panašiai kaip virdami ryžius – kad apsemtų per pirštą. Užvirkite. Salyklui beverdant į jį suberkite porą žiupsnių apynių. Virkite viską dešimt minučių, tada nukelkite nuo ugnies ir įstatykite į didesnį puodą su šaltu vandeniu (galima ir su ledukais, jei netingite) kad operatyviai atvėstų. Įsipilkite nepilną bokalą parduotuvinio alaus ir papildykite jį šiek tiek nukošto salyklo-apynių viralo. Grįžkite prie televizoriaus ir mėgaukitės savo mėgiama šokių laida jau su tikru naminiu alumi rankoje!

Netgi tikri ekspertai (die, kaip mėgstu šį žodį) neatskiria šio naminio alaus nuo populiariųjų “naminio” alaus rūšių bet kuriame jūsų mėgiamame alubaryje.

Ieškokite kompaktinio disko su video ir audio naminio alaus receptu artimiausiame prekybos centre.

Skanaus!

8 thoughts on “supertėčių alus”

  1. prie modernizmo čia tik trūksta visus kiekius paversti gramais ir miligramais :-))

  2. Ak, žinok lietuviškos kulinarijos tradicijose yra žiupsniai, šaukšteliai ir kitas nedeterminuotas daiktas, gramai ir miligramai tik prancūzų kulinarijos tradicijose :)))

  3. Traiškyt daug darbo. Gal tada geriau salyklo ekstrakto porą šaukštų išsitirpint na ir apynių ekstrakto jei jau visai moderniai :) Beje pliusas, turėtų gautis skaidrus :)))Nu čia autorius nuotaiką pakėlei. Ačiū.

Leave a Reply

Your email address will not be published.